Menu

Teologia na poważnie i z humorem

Blog traktuje o teologii na poważnie i z humorem.

Co to jest cesacjonizm?

mlodykalwin

Przypięta nam łatka "cesacjonistów" jest negatywna, ale rzeczywisty problem jest w tym, że nasz pogląd jest łatwo karykaturowany przez twierdzenia, że Duch Święty zaprzestał swojego działania. Ale faktem jest, że my jako cesacjoniści wierzymy, iż Bóg Duch Święty nadal działa. Nic o wiecznym znaczeniu w człowieku nie dzieje się z poza działaniem Ducha Świętego. Wierzymy jedynie, że Duch Święty zaprzestał jednej funkcji: cudownych darów, takich jak języków, proroctw i uzdrowień.

Cesacjonizm nie oznacza, że Bóg już nie robi nic cudownego. Jako pastor często widzę cuda. Za każdym razem gdy martwa duchowo osoba przychodzi do wiary, jest to cudowne działanie łaski Bożej. Za każdym razem kiedy osoba jest uzdrowiona tylko z powodu modlitw Bożego ludu, całkowicie wbrew przewidywaniom lekarzy, jest to cud od Boga.

Cesacjonizm oznacza, że Duch Święty nie daje już wierzącym cudownych duchowych darów jako części zwyczajnego chrześcijańskiego doświadczenia tak jak miało to miejsce w czasach apostołów. 

-Tom Pennington podczas konferencji "Strange Fire" 

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • danekstraszynski

    Jak można wyzdrowieć wbrew woli lekarzy?

  • danekstraszynski

    Za szybko kliknąłem. Czy lekarz, jeżeli należy do osobników omylnych, może pomylić sią w swojej prognozie? Wtedy cudowne uzdrowienie nie będzie sukcesem Boga, czy Ducha Swiętego, lecz pomyłką medyka.

© Teologia na poważnie i z humorem
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci